تاریخچه PCK

در نتیجه ی گرد هم آمدن تعدادی از متخصصان از شرکت های مختلف صنعتی، PCK در سال 1999 میلادی (1378 هجری شمسی) تأسیس شد تا در طیف گسترده ای از فعالیت های مهندسی و ساخت و ساز شرکت کند.

ایده ی شکل گیری شرکت PCK به دلیل فقدان رابط اصلی در زنجیره پروژه های صنعتی ایران به وجود آمد. این رابط یک نهاد هماهنگ کننده ی تخصصی است، که قادر است :

تولید کنندگان کوچک اما قدرتمند زیادی در فعالیت های صنعتی شرکت می کنند. مشکل اصلی آنها درک نیازهای پروژه براساس استانداردها و هم چنین تهیه اسناد، مطابق با نیازهای مشتری است. نقش اصلی PCK  از بین بردن فاصله میان مشتریان و پیمانکاران است تا یک پروژه پیچیده توسط چند پیمانکار زیرمجموعه ­ی معمولی ایجاد شود.

هسته اصلی PCK به گونه ای سازمان یافته تا مدیریت پروژه را تمام و کمال به انجام برساند. اصولاً، مدیریت پروژه شامل برنامه ریزی، اجرا، نظارت و کنترل است. PCK تمایل دارد که برنامه ریزی، نظارت و کنترل را خود انجام دهد و اجرای پروژه را برون سپاری کند.

برون سپاری اساس تخصص است. بنابراین اگرچه PCK دانش فنی درخصوص فعالیت های مربوط به ساخت و ساز و تولید در یک پروژه را دارد اما برای اینکه مدیریت پروژه را به صورت حرفه ای انجام دهد، در این زمینه ورود نمی کند.

برای دست یابی به این هدف، PCK انواع مختلفی از منابع نرم افزاری و سخت افزاری را به کار می گیرد تا فرآیند مدیریت را به درستی انجام دهد.

حرفه ما مدیریت پروژه است و ما به طور اساسی با روند یک پروژه آشنایی داریم. ما برای سازماندهی یک تیم، بهترین متخصصان فنی را با توجه به زمینه ی آن شغل به کار میگیریم. ترکیبی از دانش فنی و متخصصان پروژه ما، می تواند هر پروژه ای را به موفقیت برساند.

شعار ما این است: “شما به زبان آورید،  ما انجام خواهیم داد.”